Надите не известный член пропорции

8/7=15/x

Помогите!

+3
Ответы (1)
  1. 19 июня, 00:46
    0
    Х = 7 * 15 : 8 = 105 : 8 = 13 1/8 = 13,125

    Ответ: 13,125