Помогите решить плесяши 3 (х+4 у) - 4 х=2 (2 х+у)

+3
Ответы (2)
  1. 20 сентября, 04:04
    0
    3x+12y-4x=4x+2y

    -5x=-10y

    xy=2
  2. 20 сентября, 04:09
    0
    Раскрываем скобки:

    3 х+12 у-4 х=4 х+2 у

    12 у-2 у=4 х+4 х-3 х

    10 у=5 х

    х=2 у

    Находим у:

    7 (2 у-5 у) + 6 х=3 (2 у+4 у) + 27

    14 у-35 у+12 у=6 у + 12 у+27

    14 у-35 у+12 у-6 у-12 у=27

    -27 у=27

    у = - 1; х = - 2

    Проверяем:

    3 (-2 - 4) + 4*2=2 (-4 - 1)

    -18+8=-10

    -10 = - 10

    верно