Вычислить (48:45-1/3) * 2 3/11+3/5

+5
Ответы (1)
  1. 7 июня, 19:46
    0
    (16/15-1/3) * 23/11+3/5 = ((16-5) / 3) * 23/11+3/5=11/3*23/11+3/5=23/3+3/5 = = (115+9) / 15=124/15