5,2 * (-8,05) + (-4,8) * (-2, - (-7,9) * 0,3

+4
Ответы (1)
  1. 25 апреля, 17:45
    0
    1) 5,2 * (-8,05) = - 41,86

    2) - 2 - (-7,9) = 5,9

    3) 5,9*0,3=1,77

    4) - 4,8*1,77=-8,496

    5) - 41,86 + (-8,496) = - 50,356

    5,2 * (-8,05) + (-4,8) * (-2 - (-7,9) * 0,3=-41,86 + (-8,496) = - 50,356