3) 2 2/11*1 3/8:3/4 5) 3/5 * (2 2/3:3 1/5)

+3
Ответы (1)
  1. 13 сентября, 21:32
    0
    3) 2 2/11*1 3/8:3/4=4 5) 3/5 * (2 2/3:3 1/5) = 0,5

    1.2 2/11*1 3/8=3 1.2 2/3:3 1/5=5/6

    2.3:3/4=4 2.3/5*5/6=1/2=0,5