1) Обчыслить: 1) - 11,3 + (-11,9) ; 2) - 34,5 + (-16,8) ; 3) - 0,48 + (-3,02) ; 4) 7,83 + (-16,4) ; 5) 0,57 + (-1,23) ; 6) - 12,4+60,75; 7) - 10,12+9,3; 8) - 20+1,09: 2) Выконайте додавання: - 2/7 + (-2/7) ; 2) - 3 1/9 + (-1/9) ; 3) - 4 2/11 + (-2 5/11) ; 4) - 1/4 + (- 1/6) ; 5) - 4/5 + (-1/6) ; 6) - 1 1/3 + (- 1/4) : 3) Обчыслить значення выразу: 1) - 4+9 + (-5) + 4; 2) 23 + (-25) + (-25) + (-23) ; 3) - 4,1 + (-1,9) + 2,2+2,8; 3) 3,7-8,5 + (-3,7) + 8,5:

+3
Ответы (1)
  1. 8 октября, 21:03
    0
    1) - 11,3-11,9=-23,2

    2) - 34,5-16,8=-51,3

    3) - 0.48-3.02=-3,5

    4) 7.83-16,4=-8,57

    5) 0,57-1,23=-0,66

    6-12,4+60,75=48.35

    7) - 10,12-9,3=-19,42

    8) - 20+1,09=-18,91