14-1 9/26 * (13,3-9 5/6) : 0,5

+4
Ответы (1)
  1. 28 декабря, 14:01
    0
    1) 13,3--9 5,6=133/10-59/6=399/30-295/30=104/30

    2) 1 9/26*104/30=35/26*104/30=28/6=14/3

    3) 14/3/0,5=14,3/1/2=28/3=9 1/3

    4) 14-9 1/3=4 2/3