6 * (298 298:149) - 328*25=? 41251:83+58*14=? (158 050:58-2409) * 60=?

+4
Ответы (1)
  1. 15 января, 20:19
    0
    6 * (298 298:149) - 328*25=3812

    298298:149=2002

    328*25=8200

    6*2002=12012

    12012-8200=3812

    41251:83+58*14 = 1309

    41251:83=497

    58*14=812

    497+812=1309

    (158 050:58-2409) * 60=18960

    158050:58=2725

    2725-2409=316

    316*60=18960