Решите уравнения! =)

№727

а) (3 х-9) + (5 х-4) = - 7

+4
Ответы (1)
  1. 2 марта, 15:21
    0
    3 х-9+5 х-4+7=0

    8 х-6=0

    8 х=6

    х=3/4