3) (15 1/3-8 5/18) * 2 4/7 : 6 1/21 - 2 5/8=

4) 8,25 : 1,1 - (3-2,8 * 3/7) : 0,6=

+1
Ответы (1)
  1. 12 февраля, 05:01
    0
    2-0,7 (3 х-4) = 3 (0,3+11,6)

    2-2,1x+2,8=3*11,9

    4,8-2,1x=35,7

    x = (35,7-4,8) / - 2,1

    x=-103/7

    8,25 : 1,1 - (3-2,8 * 3/7) : 0,6

    7,5 - (3-1,2) / 0,6

    7,5-1,8/0,6

    7,5-3

    4,5