2 1/2:1 1/4+1 2/3 * (-3/5) =

1/3 * (-2/5) : (-1/3) =

-3 / 12: (-2/5*1/3) =

+5
Ответы (1)
  1. 11 марта, 16:17
    0
    1) 3/8 : 5/12 = 3/10 2) 3 1/2 • 2/5 = 7/2 • 2/5 = 7/5 3) 1 : 3 1/3 = 1 : 10/3 = 3/10 4) 3/10 - 7/5 + 3/10 = 6/10 - 14/10 = - 8/10 = - 4/5 Ответ (- 4/5)