8-4,2: (2 8/14 - 1 6/21)

Сравните дроби 4/6 и 3/3 и 5/4 6/8

0,4 (3m - 5) - 0,5 (5m-7)

+4
Ответы (1)
  1. 14 февраля, 22:58
    0
    8-4,2: (2 8/14 - 1 6/21) = 8-4,2: (2 24/42-1 12/42) = 4-4,2:1 12/42=4-3 4/15=11/15

    Сравните дроби 4/6 и 3/3 и 5/4 6/8

    4/6<3/3 (4/66/8 (1 1/4>6/8)

    0,4 (3m - 5) - 0,5 (5m-7) = 1.2m-2-2.5m+3.5=-1.3m+1.5