Решите:

(2,6*0,3 - 2 4/15*5 2/5) : (-1,9)

+4
Ответы (1)
  1. 29 августа, 13:26
    0
    1) 2,6*0,3=0,78

    2) 2 4/15:5 2/3=34/15 : 17/3 = 34/15 * 3/17=2/5

    3) 0,78-2/5=0,38

    4) 0,38 / (-1,9) = 38/100 * (-10/19) = - 1/5