Памиж двума гарадами 1700 км. З гэтых гарадоу насустрач адна адной выехали дзве машыны са скарасцями 90 км/г и 80 км/г. Праз яки час машыны сустрэнуцца?

+4
Ответы (2)
  1. 10 апреля, 22:56
    0
    1700 км / (90 км/год+80 км/год) = 10 годин.
  2. 11 апреля, 00:22
    0
    Растояние - 1700 км,

    скорость 1 авт. - 90 км/ч,

    скорость 2 авт. - 80 км/ч,

    1) 90 + 80 = 170 (км) - растояние, пройденое автомобилями за 1 час,

    2) 1700 : 170 = 10 (ч),

    Выражение:

    1700 : (90 + 80) = 10 (ч).

    Ответ: автомобили встретятся через 10 часов