625*217:25 * (288:9-14) + 14*80*25=

427*312:7 * (1235:13-69) + 105*206

391*37:17 * (2248:8-162) + 38*25*4=

132840:328 * (130935:215-381300:930) : 405=

+4
Ответы (1)
  1. 6 августа, 17:31
    -1
    625*217:25 * (288:9-14) + 14*80*25=64000

    288:9=32

    32-14=18

    625*217=135625

    135625:25=5425

    18+14=32

    32*80=2560

    2560*25=64000

    427*312:7 * (1235:13-69) + 105*206=26986

    1235:13=95

    95-69=26

    427*312=133224

    133224:7=19032

    26+105=131

    131*206=26986