1/3 * (2 2/15 - 5 1/3*1 1/8) + 4 5/9

+1
Ответы (1)
  1. 3 февраля, 19:58
    0
    1/3 * (2 2/15 - 5 1/3 * 1 1/8) + 4 5/9 = 3 4/15

    1) 5 1/3 * 1 1/8 = 16/3 * 9/8 = (2*3) / (1*1) = 6

    2) 2 2/15 - 6 = - (5 15/15 - 2 2/15) = - 3 13/15

    3) - 3 13/15 * 1/3 = - 58/15 * 1/3 = - 58/45 = - 1 13/45

    4) - 1 13/45 + 4 5/9 = 4 25/45 - 1 13/45 = 3 12/45 = 3 4/15