Помогите!

5,8-16,2+9,5-3,4=?

+4
Ответы (1)
  1. 5 июля, 10:44
    0
    5,8 - 16,2 + 9,5 - 3,4 = - 4,3

    1) 5,8 - 16, 2 = - 10, 4

    2) - 10,4 + 9,5 = - 0, 9

    3) - 0,9 - 3.4 = - 4,3