98 17/87 - 2 25/29 - (78 1/11 + 1 31/33 * 1,5 - 78 20/21) : 2 1/21 =

+3
Ответы (1)
  1. 18 декабря, 16:50
    0
    1) 1 31/33 • 1,5 = 64/33 • 3/2 = 32/11 = 2 10/11

    2) 78 1/11 + 2 10/11 = 80 11/11 = 81

    3) 81 - 78 20/21 = 80 21/21 - 78 20/21 = 2 1/21

    4) 2 1/21 : 2 1/21 = 1

    5) 98 17/87 - 2 25/29 - 1 = 98 17/87 - 1 25/29 = 98 17/87 - 1 75/87 = 97 104/87 - 1 75/87 = 96 29/87 = 96 1/3

    Ответ 96 1/3