30•6.815 - (12.000:100+516:4) •8=?

+2
Ответы (2)
  1. 22 мая, 19:02
    0
    30•6815 - (12000:100+516:4) •8 = 202458

    Решение:

    30 • 6815 = 204 450

    12000:100 = 120

    516 : 4 = 129

    120 + 129 = 249

    249 • 8 = 1992

    204450 - 1992 = 202 458
  2. 22 мая, 19:13
    0
    4 6 1 3 2 5

    30•6.815 - (12.000:100+516:4) •8=202458

    12000:100=120

    516:4=129

    120+129=249

    30*6815=204450

    249*8=1992

    204450-1992=202458