Выделите полный квадрат двучлена в многочлене:

а) p (x) = x^2+2x-5

б) p (x) = 2x^2+8x-6

+4
Ответы (1)
  1. 27 марта, 05:04
    0
    X² + 2x - 5 = (x + 1) ² - 6

    2x² + 8x - 6 = 2 (x² + 4x - 3) = 2 * (x + 2) ² - 7