Разложить на множители:x в квадрате (x-3) - 2x (x-3) + (x-3)

+4
Ответы (2)
  1. 15 октября, 17:17
    0
    Выносим общий множитель x-3. (x-3) (x^2-2x+1) = x (x-3) (x-1)
  2. 15 октября, 17:59
    0
    Х² (x-3) - 2x (x-3) + (x-3) = (x-3) (x²-2x+1) = (x-3) (x-1) ²