38 : 10 + 0,405 · 10 - 5,3 : 100 = ?

+2
Ответы (1)
  1. 21 ноября, 13:34
    0
    1) 0,405*10=4,05.

    2) 38:10=3,8.

    3) 5,3:100=0,053.

    4) 3,8+4,05=7,85.

    5) 7,85-0,053=7,32.