0,7m-1,3 / 0,29 - 0,18n если m = 2,1; n = 3,5

+4
Ответы (1)
  1. 15 августа, 23:35
    0
    Если m = 2,1; a n=3,5; то 0,7*2,1 - 1,3/0,29-0,18*3,5 = 1,47 - 1,3 / 0,29 - 0,63 = 0,17 / - 0,34 = - 0,5