Вычислите 15 + (-9),

- 8,3 + (-1,7)

_1/5 + (-1/6)

-1,8 + (-2,9)

-4,5 - (-3,8)

-5/12 - (-3/4)

+2
Ответы (1)
  1. 28 мая, 15:53
    0
    15 + (-9) = 6

    - 8,3 + (-1,7) = - 10

    -1/5 + (-1/6) = - 11/30

    -1,8 + (-2,9) = - 4,7

    -4,5 - (-3,8) = - 0,7

    -5/12 - (-3/4) = 1/3