1) 0 - (+811) ;

2) (-481) - 519;

3) + 813 - (-69) ;

4) - 352 - 0;

5) (+107) - (-107) ;

6) 496 - (+253) ;

7) + 81 - (-919) ;

8) (-346) - 346;

9) (+271) - (+271) ;

10) - 358 - 183;

11) (-302) - (-302) ;

12) - 29 - (-971).

+4
Ответы (2)
  1. 29 апреля, 15:51
    0
    1 811

    2 - 1000

    3 882

    4 - 352

    5 214

    6 243

    7 1000

    8 - 692

    9 0

    10 - 541

    11 0

    12 942
  2. 29 апреля, 17:41
    0
    1) 0 - (+811) = 0+811=811

    2) (-481) - 519=-1000

    3) + 813 - (-69) = 813+69=882

    4) - 352 - 0=-352

    5) (+107) - (-107) = 107+107=214

    6) 496 - (+253) = 496-253=243

    7) + 81 - (-919) = 81+919=1000

    8) (-346) - 346=-692

    9) (+271) - (+271) = 271-271=0

    10) - 358 - 183=-541

    11) (-302) - (-302) = - 302+302=0

    12) - 29 - (-971) = - 29+971=942