3: - 3,075 : 1,5 + 0,5 x (0,04 - 3 4/25)

+1
Ответы (1)
  1. 20 мая, 20:00
    0
    3: (-3,075) : 1,5=3: (-3 3/40) : 1 1/2=-3*40/123*2/3=-80/123

    0,04-3,16=-3,12

    -3,12*0,5=-1,56

    -80/123-39/25 = - (2000+4797) / 3075=-6797/3075=-2 647/3075