1) 5 4/10*3 3/7+1 15/10:7/25-1 2/3

2) (4 3/10-3 3/5*5/12) * 5/6

3) (5/24+5/16) * (1 2/3-3/5) * 1 4/5

+5
Ответы (1)
  1. 30 июля, 22:18
    0
    1) 54/10*24/7+25/10:725-5/3 = (54/10*24/7) + (25/10:7/25) - 5/3 = (648/36+125/14) - 5/3=3842/140-5/3=28 1/137

    2) (43/10-18/5*5/12) * 5/6 = (25/5*5/12) * 5/6=25/12*5/6=125/72=1 53/72

    3) (5/24+5/16) * (1 2/3-3/5) * 1 4/5 = (25/48*14/5) = 35/24=1 11/24