Преобразуйте в многочлен: (4 х-3) в квадрате.-6 х (4-х)

+5
Ответы (1)
  1. 8 сентября, 20:47
    0
    (4 х-3) ^2 = (4x) ^2 - 2*4x*3 + 3^2 = 16x^2 - 24x + 9

    -6x (4-x) = - 24x + 6x^2