Решить уравнение

log_2 (4 - x^2) * = 0

+5
Ответы (1)
  1. 25 ноября, 22:20
    0
    Log2 (4-x²).√ (1-x) = 0

    4-x² bolše čem 0, x² menše čem 4, x∈ (-2,2)

    1-x≥0, x≤1

    x∈ (-2,2) ∧ x≤1 ⇔ x∈ (-2,1/

    a. b=0 ⇔a=0 ∨ b=0

    1) log2 (4-x²) = 0, 4-x²=1, x²=3, / x/=√3

    x=√3 net rešeniem, x=-√3 ect rešeniem

    2) √ (1-x) = 0, 1-x=0, x=1 ect rešeniem

    Otvet: x=-√3, x=1