Реши уравнение: х=2/3 х+1, х-1/2=3/4 х, х-2/3=5/6 х, 1 4/5 у=у+4, 2/3 у-1/3=5/9 у, 3/4 у-2/3=7/12 у,

+1
Ответы (1)
  1. 13 апреля, 04:17
    0
    Х = 2/3 х + 1

    х - 2/3 х = 1

    1/3 х = 1

    х = 1 : 1/3

    х = 3

    х - 1/2 = 3/4 х

    х - 3/4 х = 1/2

    1/4 х = 1/2

    х = 1/2 : 1/4

    х = 2

    х - 2/3 = 5/6 х

    х - 5/6 х = 2/3

    1/6 х = 2/3

    х = 2/3 : 1/6

    х = 4

    1 4/5 у = у + 4

    1 4/5 у - у = 4

    4/5 у = 4

    у = 4 : 4/5

    у = 5

    2/3 у - 1/3 = 5/9 у

    2/3 у - 5/9 у = 1/3

    1/9 у = 1/3

    у = 1/3 : 1/9

    у = 3

    3/4 у - 2/3 = 7/12 у

    3/4 у - 7/12 у = 2/3

    1/6 у = 2/3

    у = 2/3 : 1/6

    у = 4