А) 7/20*15/17=

б) 16/15:8/25=

в) (3/4) * (4/3) =

+1
Ответы (1)
  1. 18 июня, 07:39
    0
    А) 7/20*15/17=7 ·15 / (20·17) = 7·3 / (4·17) = 21/68

    б) 16/15:8/25=16 ·25 / (15·8) = 2·5/3=10/3=3 1/3

    в) (3/4) * (4/3) = 3 ·4 / (4·3) = 1