Разложите на множители с-6 с (в кубе) - 6 с (в квадрате) x+x

+5
Ответы (1)
  1. 2 апреля, 13:09
    0
    С-6 с^3-6 с^2 х+х = (с+х) - (6 с^3+6 с^2 х) = (с+х) - 6 с^2 (с+х) =

    = (с+х) (1-6 с^2)