Разложите на множители 2d в квадрате - 12ad + 18a в квадрате

+5
Ответы (1)
  1. 18 февраля, 04:04
    0
    2d²-12ad+18a²=2 (d²-6ad+9a²) = 2 (d-3a) ²=2 (d-3a) (d-3a)