48677 - (4402*3+8205:5) =

+4
Ответы (1)
  1. 17 августа, 14:24
    0
    48677 - (4402*3+8205:5) = 33 830

    1) 4402*3=13 206

    2) 8205:5=1641

    3) 1641+13 206=14 847

    4) 48677-14 847=33 830