Решите уровнение а) 14 х - (8 х+3 х) = 1512 б) 11 у - (5 у-3 у) = 8136

+3
Ответы (1)
  1. 29 января, 21:12
    0
    14 х-8 х-3 х=1512

    3 х=1512

    х=1512:3

    х=504

    14*504-8*504-3*504=1512

    7056-4032-1512=7056-4032-1512=1512

    1512=1512

    б. 11 у-5 у+3 у=8136

    9 у=8136

    у=8136:9

    у=904

    904*9=8136

    8136=8136