Решите уравнение

14 х - (8 х+3 х) = 1512 11 у - (5 у-3 у) = 8136

+2
Ответы (2)
  1. 29 июля, 10:43
    0
    14 х - (8 х+3 х) = 1512

    14 х-11 х=1512

    3 х=1512

    х=1512/3

    х=504

    11 у - (5 У-3 У) = 8136

    11 у-2 у=8136

    9 у=8136

    у=8136/9

    у=904
  2. 29 июля, 10:48
    0
    1) 14x - 11x = 3x = 1512

    x = 1512/3 = 504

    2) 11y - 2y = 9y = 8136

    y = 8136/9 = 904