890 - (475:5+205),48:24*246:4, (108+392) - 225:5, (765-279) : 6+119,52:13*100+67

+3
Ответы (1)
  1. 11 мая, 11:33
    0
    А) 890 - (475:5+205) = 590

    1) 475:5=95

    2) 95+205=300

    3) 890-300=590

    Б) 48:24*246:4=123

    1) 48:24=2

    2) 2*246=492

    3) 492:4=123

    В) (108+392) - 225:5=455

    1) 108+392=500

    2) 225:5=45

    3) 500-45=455

    Г) (765-279) : 6+119=

    1) 765-279=486

    2) 486:6=81

    3) 81+119=200

    Д) 52:13*100+67=

    1) 52:13=4

    2) 4*100=400

    3) 400+67=467