1) (4/3) ^2 * (3/4) 3: (-2/3) ^-3 * (-1/2) ^-7=

2) ((2^3/5) ^-1-3 * (-2) ^-3 + (7/8) ^0) ^1=

3) (-2,2) ^5 * (2 3/11) ^4=

+2
Ответы (1)
  1. 22 декабря, 12:46
    0
    1) 2 1/3 : 2 2/3 * 1 3/5 = 7/3 : 8/3 * 8/5 = 1,47/3 : 8/3 = 7/3 * 3/8 = 7/87/8*8/5 = 7/5 = 1,4

    2) 2 1/4 * 12/13 : 3 3/8 = 9/4 * 12/13 : 27/8 = 8/139/4*12/13=27/1327/13*8/27=8/13

    3) 3 2/3 : 7 1/3 * 2/5 = 11/3 : 22/3 * 2/5 = 0,211/3*3/22=1/21/2 * 2/5 = 1/5 = 0,2

    4) 1 1/9 * 2 1/5 : 7 1/3 = 10/9 * 11/5 : 22/3 = 1/310/9*11/5=22/922/9*3/22 = 1/3