53 3/4 + 9 1/6

3 3/7 - 6 4/5

- (10 3/10 - 8 1/2)

решите

+4
Ответы (1)
  1. 6 октября, 11:15
    0
    53 3/4+9 1/6=53 9/12+9 2/12=62 11/12

    3 3/7-6 4/5=3 15/35-6 28/35=-3 13/35

    - (10 3/10-8 1/2) = - 10 3/10+8 5/10=-9 13/10+8 5/10=-1 8/10=-1 4/5