4 1/2 * (-3/7) * 4 * (-7) =

(5 1/3+1/7) * (-3) =

(-25-1,5) * 4=

+4
Ответы (1)
  1. 8 августа, 10:39
    0
    4 1/2 * (-3/7) * 4 * (-7) = 9/2 * 3/7 * 4 * 7 = 9 * 3 * 2 = 54,

    (5 1/3 + 1/7) * (-3) = - (16/3 + 1/7) * 3 = - (112/21 + 3/21) * 3 = - 115/21 * 3 = - 115/7 = - 16 3/7,

    (-25 - 1,5) * 4 = - 26,5 * 4 = - 106