Запиши число 12 в виде дроби со знаменателем: 1; 5; 23

+4
Ответы (2)
  1. 2 сентября, 20:04
    0
    12/1 = 12

    60/5 = 12

    276/23 = 12
  2. 2 сентября, 20:33
    0
    12/1=12

    60/5=12

    276/23=12