Этот пример (6-3 5/12*4 36/41) + 2 7/12*7/31) : 11/12-11/12=

+5
Ответы (1)
  1. 22 мая, 04:43
    0
    (6-3 5/12*4 36/41) + 2 7/12*7/31) : 11/12-11/12 = - 11 11/12

    1) 3 5/12 * 4 36/41 = 41/12*200/41 = 50/3 = 16 2/3

    2) 6-16 2/3 = 18/3-50/3 = - 32/3=-10 2/3

    3) 2 7/12*7/31 = 31/12*7/31 = 7/12

    4) - 10 2/3+7/12 = - 32/3+7/12=-128/12+7/12=-121/12 = - 10 1/12

    5) - 10 1/12: 11/12 = - 121/12:11/12 = - 121/12*12/11 = - 11

    6) - 11-11/12 = - 11 11/12