Сравните 3/4 от 148 и 7/15 от 240

+2
Ответы (1)
  1. 3 марта, 21:51
    0
    148/4=37

    37*3=111 (первое число)

    ---

    240/15=16

    16*7=112 (второе число)

    111<112