5 5/7:8/21+1 8/13 * (43/56-11/24)

+5
Ответы (1)
  1. 22 декабря, 12:44
    0
    1) 43/56-11/24=129/168-77/168=52/168=13/42

    2) 1 8/13*13/42=21/13*13/42=1/2

    3) 5 5/7:8/21=40/7*21/8=15

    4) 15+1/2=5 1/2