172*406+76960:8-38941

+4
Ответы (1)
  1. 6 декабря, 22:32
    +2
    172*406+76960:8-38941=40511

    1) 76960:8=9620

    2) 172*406=69832

    3) 69832+9620=79452

    4) 79452-38941=40511