а) 648: (-6) + (-25) * (-4)

б) (-3,6*9,2+2,6*9,2) : (0,1)

4

в) 14:2__ - 5,3+1,7

5

+5
Ответы (1)
  1. 29 апреля, 15:20
    0
    а)

    1) 648: (-6) = - 108

    2) - 25 * (-4) = 100

    3) - 108+100 = - 8

    б)

    1) - 3,6*9,2 = - 33,12

    2) 2,6*9,2=23,92

    3) - 33,12+23,92 = - 9,2

    в)

    1) 14:2 4/5=14:14/5=14*5/14=5

    2) 5-5,3 = - 0,3

    3) - 0,3+1,7=1,4