5 - (2,8-9/7:9/14) * 1,5

+1
Ответы (1)
  1. 3 сентября, 15:32
    0
    1) 9/7 : 9/14 = 14/7 = 2

    2) 2,8 - 2 = 0,8

    3) 0,8 • 1,5 = 1,2

    4) 5 - 1,2 = 3,8

    Ответ 3,8