Вычисли 964800: (30*16) - 14*131 57892:41*4+64400:280 20000-76*800:19 5600*48:280+324 764

+3
Ответы (1)
  1. 11 марта, 07:18
    0
    =1) 30*16=480

    2) 964800/480 = 2010

    3) 14*131 = 1834

    4) 2010 - 1834=176

    1) 57892:41 = 1412

    2) 1412 * 4 = 5648

    3) 64400:280=230

    4) 230 + 5648=5878

    1) 76*800:19=3200

    2) 20000-3200 = 16800

    1) 5600*48:280=960

    2) 324 764 + 960 = 326724