1) (260,4-61,6) : 2,8-20,04; 2) 16,32: (1,32+3,48) - 0,34; 3) 7,424: (7-3,8) + 1,3• (2,7+0,6)

+5
Ответы (1)
  1. 18 июня, 16:07
    0
    1) (260,4 - 61,6) : 2,8 - 20,04 = 198,8/2,8 - 20,04 = 71 - 20,04 = 50,96

    2) 16,32: (1,32 + 3,48) - 0,34 = 16, 32/4,8 - 0,34 = 3,4 - 0,34 = 3,06

    3) 7,424: (7 - 3,8) + 1,3 * (2,7 + 0,6) = 7,424/3,2 + 1,3*3,3 = 2,32 + 4,29 = 6,61