854. а) 1/4:3 1/2, в) 10 1/2:3 1/2, д) 1 5/7:3 3/4, б) 3 1/2:2 1/3, г) 5 1/2:3 2/3, е) 5 3/4:7 2/3

+3
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 05:33
    0
    1/4:3 1/2=1/4 : 7/2=1/4 * 2/7=1/14

    10 1/2 : 3 1/2=21/2 : 7/2=21/2 * 2/7=3

    1 5/7:3 3/4=12/7 : 15/4=12/7 * 4/15=16/35

    3 1/2 : 2 1/3=7/2 : 7/3=7/2 * 3/7=3/2=1 1/2

    5 1/2 : 3 2/3=11/2 : 11/3=11/2 * 3/11=3/2=1 1/2

    5 3/4 : 7 2/3=23/4 : 23/3=23/4 * 3/24=3/4